GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: turtulspk@gmail.com
Wycieczka rowerowa wokół jeziora Hańcza
piątek, 30 czerwca 2017 10:19

Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy"

15 lipca zapraszają Suwalczan na

 

wycieczkę rowerową z przewodnikiem trasą "Wokół jeziora Hańcza" (ok 22 km) o zróżnicowanym stopniu trudności, wiodącą z Malesowizny przez Kruszki, Bachanowo, Przełomkę, Starą Hańczę, Dzierwany, Cisówek, Łopuchowo, Wodziłki z powrotem do Turtula. Podczas wycieczki będzie można zobaczyć ruiny młyna wodnego w Turtulu, rezerwat "Głazowisko Bachanowo nad Czarną Hańczą" oraz dolinę zawieszoną "Gaciska" przecinającą drogę do Malesowizny, ruiny dworu i park podworski w Starej Hańczy, stare zabudowania gospodarskie i zabytkową molennę w Wodziłkach, cmentarz ewangelicki w Szeszupce. Końcowym punktem wycieczki będzie Turtul, gdzie przy siedzibie SPK znajduje się ścieżka edukacyjna "Opowieści Turtula", skupiona na tematyce obszarów wodno-błotnych. Tam też odbędzie się wspólne ognisko (prowiant we własnym zakresie).

Więcej…
 
Konkurs na scenariusz zajęć „Te co skaczą i kumkają ochrony się domagają”
piątek, 30 czerwca 2017 07:07

Białowieski Park Narodowy ogłasza konkurs na scenariusz zajęć „Te co skaczą i kumkają ochrony się domagają". Przedmiotem Konkursu jest opracowanie scenariusza lekcji lub zajęć pozalekcyjnych dotyczących płazów, ich roli w przyrodzie i życiu człowieka, dla wybranej kategorii wiekowej, z uwzględnieniem aktywizujących metod nauczania.

Więcej…
 
Noc Świętojańska w Turtulu 2017
środa, 28 czerwca 2017 07:01

Piątek 23 czerwca był okazją do wspólnego świętowania najdłuższego dnia i najkrótszej nocy w roku.

Podczas nocy sobótkowej można było puścić wianek na wody stawu turtulskiego, a także poszukać kwiatu paproci. Chętni mogli także zakupić produkty regionalne od miejscowych producentów.

Więcej…
 
"Poznaj swoją małą ojczyznę" -wycieczka suwalskich gimnazjalistów po terenie Parku
poniedziałek, 26 czerwca 2017 09:57

20 czerwca br. odbyła się wycieczka krajoznawcza po Suwalskim Parku Krajobrazowym, w której uczestniczyli laureaci II edycji konkursu wiedzy  o Parku pn. „POZNAJ SWOJĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ”.

Więcej…
 
"Bądź EKO-Bądź TRENDY"
czwartek, 22 czerwca 2017 09:59

14 czerwca br. w siedzibie Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Turtulu w ramach obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska nastąpiło rozstrzygnięcie wcześniej ogłoszonego międzyszkolnego konkursu na najciekawszy strój ekologiczny wykonany z surowców wtórnych pn. „Bądź EKO-Bądź TRENDY”. Do konkursu przystąpiło 21 uczniów z dwóch szkół podstawowych z Wiżajn i Rutki-Tartak.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 70