GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: turtulspk@gmail.com
Zwycięstwo Przerośli w IX Zimowym Biegu o Puchar Dyrektora SPK
wtorek, 12 lutego 2019 10:46

8 lutego 2019 r. na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego odbył się IX Zimowy Bieg o Puchar Dyrektora SPK pod patronatem Starosty Suwalskiego. Po wielu latach, wyjątkowo śnieżna zima pozwoliła na przeprowadzenie imprezy w formie rajdu narciarskiego. Dla niektórych uczestników była to okazja, aby pierwszy raz zetknąć się z narciarstwem biegowym.

Więcej…
 
IX Zimowy Bieg o Puchar Dyrektora SPK
poniedziałek, 28 stycznia 2019 11:22

Suwalski Park Krajobrazowy we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Suwalskiego Parku Krajobrazowego „Kraina Hańczy” serdecznie zaprasza gimnazjalistów ze szkół w Jeleniewie, Wiżajnach, Rutce-Tartak i Przerośli do udziału w IX Zimowym Biegu o Puchar Dyrektora Suwalskiego Parku Krajobrazowego pod patronatem Starosty Suwalskiego.

Impreza odbędzie się w 8 lutego 2019 r.

Więcej…
 
Wiżajny nie pokonane!
poniedziałek, 21 stycznia 2019 09:13

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy zwycięzców etapu parkowego XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". W siedzibie Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Turtulu spotkali się uczniowie z dwóch szkół z Wiżajny i Pawłówki. Przed nimi do rozwiązania był test z wiedzy ogólnoprzyrodniczej oraz znajomości Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Test uczniowie pisali  indywidualnie, a o sukcesie drużyny decydowała łączna liczba punktów uzyskanych przez poszczególnych uczniów. Celem konkursu było wytypowanie najlepszego zespołu, który zostanie zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego, jako reprezentant Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Indywidualnie można było uzyskać 25 punktów, a drużynowo 100 punktów.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła drużyna z Publicznego Gimnazjum w Wiżajnach w składzie: Martyna Karmiłowicz, Oliwia Jurewicz, Lidia Rudziewicz i Ewelina Wilk, którą przygotowywała pani Bożena Głosek. Gratulujemy! Drużyna zdobyła 74 punkty i to właśnie ona będzie reprezentować Suwalski Park Krajobrazowy 22 marca br. na etapie wojewódzkim konkursu. W tym roku finał wojewódzki odbędzie się na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

Drugie miejsce z wynikiem 39 punktów uzyskała reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Pawłówce: Tomasz Koprowski, Oliwia Karwel, Mateusz Siłkowski i Natalia Makucha. Opiekunem drużyny był pan Kazimierz Leończuk. Warto nadmienić, że drużyna z Pawłówki po raz pierwszy uczestniczyła w konkursie.

Indywidualnie najlepsze były Martyna Karmiłowicz i Oliwia Jurewicz z Publicznego Gimnazjum w Wiżajnach, które zdobyły po 20 pkt. na 25 pkt. możliwych do zdobycia.


Wszystkim uczestnikom i nauczycielom dziękujemy za udział, a laureatom konkursu serdecznie gratulujemy życząc powodzenia na etapie wojewódzkim.

 
"Moja kartka świąteczna" - wyniki konkursu plastycznego
środa, 12 grudnia 2018 11:12

Z przyjemnością podajemy wyniki konkursu na projekt i wykonanie ekologicznej kartki  świątecznej o tematyce Bożonarodzeniowej i Noworocznej. Na  konkurs wpłynęło 150 prac przygotowanych przez uczniów Szkół Podstawowych z terenu Suwalskiego Parku Krajobrazowego i otuliny.

Więcej…
 
Finał IX edycji Konkursu Wiedzy Ekologicznej „Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody w Polsce”
poniedziałek, 03 grudnia 2018 10:29

29 listopada 2018 roku w siedzibie Białowieskiego Parku Narodowego odbył się etap finałowy IX edycji Konkursu Wiedzy Ekologicznej „Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody w Polsce”.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 74