GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: sekretariat@spk.wrotapodlasia.pl
Wiżajny niepokonane!
poniedziałek, 21 stycznia 2019 09:13

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy zwycięzców etapu parkowego XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". W siedzibie Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Turtulu spotkali się uczniowie z dwóch szkół z Wiżajny i Pawłówki. Przed nimi do rozwiązania był test z wiedzy ogólnoprzyrodniczej oraz znajomości Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Test uczniowie pisali  indywidualnie, a o sukcesie drużyny decydowała łączna liczba punktów uzyskanych przez poszczególnych uczniów. Celem konkursu było wytypowanie najlepszego zespołu, który zostanie zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego, jako reprezentant Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Indywidualnie można było uzyskać 25 punktów, a drużynowo 100 punktów.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła drużyna z Publicznego Gimnazjum w Wiżajnach w składzie: Martyna Karmiłowicz, Oliwia Jurewicz, Lidia Rudziewicz i Ewelina Wilk, którą przygotowywała pani Bożena Głosek. Gratulujemy! Drużyna zdobyła 74 punkty i to właśnie ona będzie reprezentować Suwalski Park Krajobrazowy 22 marca br. na etapie wojewódzkim konkursu. W tym roku finał wojewódzki odbędzie się na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

Drugie miejsce z wynikiem 39 punktów uzyskała reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Pawłówce: Tomasz Koprowski, Oliwia Karwel, Mateusz Siłkowski i Natalia Makucha. Opiekunem drużyny był pan Kazimierz Leończuk. Warto nadmienić, że drużyna z Pawłówki po raz pierwszy uczestniczyła w konkursie.

Indywidualnie najlepsze były Martyna Karmiłowicz i Oliwia Jurewicz z Publicznego Gimnazjum w Wiżajnach, które zdobyły po 20 pkt. na 25 pkt. możliwych do zdobycia.


Wszystkim uczestnikom i nauczycielom dziękujemy za udział, a laureatom konkursu serdecznie gratulujemy życząc powodzenia na etapie wojewódzkim.