GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: sekretariat@spk.wrotapodlasia.pl
Drużyna z Wiżajn niezwyciężona
środa, 11 stycznia 2012 13:24

10 stycznia 2012 roku w siedzibie Suwalskiego Parku Krajobrazowego w Turtulu odbył się III etap XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy parki krajobrazowe Polski”. Przystąpiły do niego cztery drużyny reprezentujące gimnazja z terenu gmin: Wiżajny, Jeleniewo, Przerośl i Rutka-Tartak.

 

Każdy z uczniów otrzymał do rozwiązania test składający się z 25 pytań, z których 15 dotyczyło ogólnej wiedzy przyrodniczej i ekologicznej. Pozostałe 10 dotyczyło Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Suma punktów zdobyta przez uczniów z danego gimnazjum decydowała o końcowym wyniku drużyny. Maksymalnie drużyna mogła zdobyć 100 punktów.

Zespołem, który uzyskał najwyższy wynik – 68 punktów – była drużyna z Publicznego Gimnazjum im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Wiżajnach w składzie: Joanna Monika Dycz, Emilia Wilk, Kamila Brzozowska i Marcin Korszuń. Drugie miejsce ex aequo z wynikiem 45 punktów zajęły zespoły z Gimnazjum Publicznego w Rutce-Tartak oraz Gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Przerośli. Trzecie i 35 punktów zdobyła drużyna z Gimnazjum przy Zespole Szkół w Jeleniewie.

Gimnazjum z Wiżajn już po raz drugi zwyciężyło w III etapie konkursu "Poznajemy parki krajobrazowe Polski". Zwycięstwo na tym etapie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się drużyny do finału wojewódzkiego, który na początku kwietnia odbędzie się w Supraślu. Tam młodzież z Wiżajn, jako reprezentant Suwalskiego Parku Krajobrazowego, zmierzy się z drużynami z pozostałych parków krajobrazowych Podlasia.

Laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie.


Do pobrania: test z III etapu XI edycji konkursu PPKP