GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: sekretariat@spk.wrotapodlasia.pl
Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza
wtorek, 06 grudnia 2011 00:00

W dniu 5 grudnia 2011 r. Suwalski Park Krajobrazowy uczestniczył w uroczystych obchodach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, zorganizowanych przez Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Urzędzie Miasta w Suwałkach.

Obchodom towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu „Barwy wolontariatu”, w ramach którego statuetkami nagrodzono 10 osób działających na rzecz potrzebujących, a 3 osoby wyróżniono za społeczne zaangażowanie.

Tegoroczne obchody Dnia Wolontariusza były szczególne dla Suwalskiego Parku Krajobrazowego, który przez okres 9 miesięcy gościł wolontariusza z Włoch Marcello Aldera. Na spotkaniu poświęconym wolontariatowi miał okazję podzielić się swoimi doświadczeniami w tym zakresie.

Marcello przygotował wystąpienie pt. „Wolontariat we Włoszech i w Polsce. Różne rzeczywistości, te same cele”, gdzie zaprezentował swoją pracę na wolontariacie we Włoszech i w Suwalskim Parku Krajobrazowym. Opowiedział o możliwościach, jakie daje Program „Młodzież w działaniu” oraz o swoich refleksjach na temat pobytu w Polsce.

Przemówienie wolontariusza było tłumaczone na język polski przez pracownika Suwalskiego Parku Krajobrazowego Sylwię Karbowską.

Fot. Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT