GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: sekretariat@spk.wrotapodlasia.pl
RAJD PIESZY pn. „Śladami dziedzictwa kulturowego”
poniedziałek, 17 października 2011 00:00

W sobotę, 15 października br.  na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego odbył się RAJD PIESZY pn. „Śladami dziedzictwa kulturowego”. Rajd był adresowany do dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Parku i jego otuliny. Na starcie pojawiły się 22 osoby, reprezentujące gminę Jeleniewo.

 

Uczestnicy mieli do pokonania 10 km trasę na odcinku Jeleniewo-Góra Zamkowa –Wodziłki –Szeszupka -Turtul. W trakcje pokonywania trasy pracownicy Suwalskiego Parku Krajobrazowego (Paulina Brezgieł, Sylwia Karbowska) opowiadali o dawnych mieszkańcach Suwalszczyzny: Jaćwingach, Staroobrzędowcach i Ewangelikach.  Po przybyciu na metę uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia zdobytej wiedzy z zakresu dziedzictwa kulturowego SPK. Ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 14 pytań. Zwyciężczyniami, które zdobyły największą liczbę punktów zostały:

- Sylwia Kurmiłko,

- Lucyna Banaszewska

- oraz Weronika Aleksa

Warto było wystartować ! Dziewczyny otrzymały nagrody rzeczowe (książki, pendrive, kalendarze oraz smycze), a pozostali uczestnicy kalendarze i smycze. Głównym sponsorem oraz współorganizatorem Rajdu było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Pojezierze Suwalsko-Augustowskie.

Rajd zakończył się uroczystym wręczeniem nagród oraz wspólnym ogniskiem ze słodkim poczęstunkiem.