GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: sekretariat@spk.wrotapodlasia.pl
X edycja ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy parki krajobrazowe Polski”
piątek, 04 marca 2011 00:00

I etap szkolny X edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego odbył się 28 października 2010 r. w czterech gimnazjach położonych na terenie gmin terytorialnie związanych z Parkiem. Wszystkie gimnazja reprezentowały różne gminy, dlatego też II etap konkursu nie odbył się.

 

W I etapie uczestniczyło łącznie 58 uczniów. W każdej ze szkół wyłoniono drużynę 4-osobową, która reprezentowała swoją szkołę podczas III etapu parkowego konkursu, który został zorganizowany 13 stycznia 2011 r. Zwycięzcami III etapu zostali uczniowie z Publicznego Gimnazjum im. Korpusu Ochrony Pogranicza z Wiżajn w następującym składzie:

- Mateusz Karmiłowicz,

- Piotr Matusiewicz,

- Marcin Korszuń,

- Kamila Brzozowska.

Opiekunem drużyny była pani Maria Oszkinis (nauczyciel biologii).

Drużyna z Wiżajn reprezentowała Suwalski Park Krajobrazowy w kolejnym IV etapie wojewódzkim, który odbył się 3 marca 2011 r. w siedzibie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Do IV etapu przystąpiły również drużyny reprezentujące  Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej oraz Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi.

I miejsce w wojewódzkim etapie konkursu zajęła drużyna z Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Drużyna ta będzie reprezentowała województwo podlaskie podczas V etapu konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, który odbędzie się w maju na terenie Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych (województwo lubelskie).

Wszyscy uczestnicy IV etapu konkursu i ich opiekunowie otrzymali nagrody i zostali wyposażeni w parkowe wydawnictwa.