GALERIA

KONTAKT

Suwalski Park Krajobrazowy

Malesowizna 24
16-404 Jeleniewo

tel./87/ 569 18 01
fax /87/ 569 76 36

e-mail: sekretariat@spk.wrotapodlasia.pl
VI Podlaskie Targi Turystyczne
poniedziałek, 21 marca 2011 00:00

W dniach 18 - 20 marca 2011 r. w Białymstoku przy ul. Świerkowej  odbyły się VI Podlaskie Targi Turystyczne. Głównym organizatorem przedsięwzięcia była Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna.

W ciągu trzech dni swoją ofertę prezentowali m.in. wystawcy z regionów biorących udział w kampanii „Piękny Wschód”, a także z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, łódzkiego i dolnośląskiego oraz wystawcy z Litwy.

 

Na targach Suwalski Park Krajobrazowy wspólnie z Łomżyńskim Parkiem Krajobrazowym Doliny Narwi i Parkiem Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej reprezentował parki krajobrazowe województwa podlaskiego.

Stoisko było chętnie odwiedzane przez mieszkańców Białegostoku i okolic, którzy tłumnie przybyli tego weekendu do Hali Sportowej Uniwersytetu w Białymstoku. Najczęściej pytano się o kwatery agroturystyczne oraz miejsca warte zobaczenia.

W organizacji i obsłudze stoiska Suwalskiego Parku Krajobrazowego pomagał wolontariusz z Włoch Marcello Aldera, który przez okres 9 miesięcy będzie przebywał w Suwalskim Parku Krajobrazowym w ramach programu Unii Europejskiej „Młodzież w działaniu. Akcja 2. Wolontariat europejski”. Więcej informacji o programie na stronie http://www.mlodziez.org.pl/akcja-2.

Podlaskie Targi Turystyczne były okazją do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń wśród osób odwiedzających stoisko. Imprezie towarzyszył szereg atrakcji zaplanowanych przez organizatorów m.in.:  występy artystyczne, pokazy, konkursy z nagrodami, degustacje potraw regionalnych oraz spotkania z podróżnikami.